Yazıların ve boyamaların hemen solmaması için ne yapabilirim?

Çok kalıcı bir sonuç elde etmek için en iyisi pigmentli mürekkep içeren edding ürünlerini kullanmalısınız. Pigmentler nedeniyle birçok farklı malzemede renkler özellikle yoğun ve parlak görünür.

edding pigment mürekkeplerinin çok özel olan yanı, minik boya partikülleri mürekkebin içinde tamamen çözülmez. Boyanmış olan yüzeyde çözülmüş olan boya maddelerine kıyasla güneş ışığından çok daha az etkilenen çok ince partiküller orada kalır. Bu sebeple pigmentli mürekkepler çok iyi ışık dayanıklılığının garantörüdür. Dolayısıyla pigmentli mürekkeplerle yapılan boyama ve işaretlemeler özellikle renk açısından dayanıklıdır ve neredeyse hiç solmazlar, veya çok, çok yavaş solarlar.

Produkte für die Gestaltung auf Papier mit pigmentierter Tinte und vielen Strichstärken für unterschiedlichste Ideen an. Aynı şekilde kumaşlar için de pigmentli mürekkep içeren kumaş boyama kalemlerinin kullanılması ve boyamanın ütü ile sabitlenmesi çok önemlidir. Bu şekilde uygulanacak ve çok kuvvetli UV ışığına maruz kalacak tasarımların solması önlenir.

edding permanent sprey kullanımında zaten ışığa çok dayanıklı olan akrilik boya yanında, şeffaf cila ile ikinci kat boya uygulanarak, sonuç ışığa karşı daha dayanıklı hale getirilebilir.

Bu gönderi yararlı mıydı?