Na co muszę zwrócić uwagę podczas malowania plastiku sprayem permanentnym edding?

Nie wszystkie powierzchnie plastikowe można malować.

Plastiki elastyczne, takie jak miękkie PCW, nie nadają się do malowania, ponieważ zawarte w nich plastyfikatory przenikają warstwy farby, wpływając na jej przyczepność. Dodatkowo hamują czas wysychania.

Jednak sztywne tworzywa sztuczne umożliwiają malowanie sprayem permanentnym edding 5200. Odpowiednie materiały to: poliuretan (PUR), polistyren (PS), poliamid (PA), guma EPDM, tworzywo akrylonitrylowo-butadienowo-styrenowe (ABS), tworzywo sztuczne wzmocnione włóknem szklanym (GRP), sztywny polichlorek winylu (sztywny PCW), poliester (PES) i politereftalan etylenu (PET). Nieodpowiednie materiały to: polietylen (PE, HDPE, LDPE) i polipropylen (PP); własności powierzchniowe takich plastików nie mają odpowiedniej zdolności wiązania, co nie pozwala farbie związać się z powierzchnią.

Większość plastików jest również wrażliwa na działanie rozpuszczalników i silnie reaguje na wahania temperatury. Dlatego zdecydowanie zalecamy nałożenie podkładu w postaci sprayu permanentnego primer plastikowy edding 5200, który stworzy nadającą się do malowania barierę pomiędzy podłożem z tworzywa sztucznego i warstwą farby. Spray permanentny primer plastikowy edding 5200 to idealny środek wiążący dla kolejnej warstwy farby akrylowej w sprayu permanentnym edding 5200.

Przed rozpoczęciem malowania plastiku warto wypróbować w mało widocznym miejscu, czy farba jest kompatybilna z podłożem.

Was this article helpful?